lakybarbara@gmail.com

1% – Adnád, hogy kaphassunk?

lakybarbara@gmail.com

1% – Adnád, hogy kaphassunk?

BEMUTATKOZÁS

KIKNEK SEGÍTÜNK?

HOGYAN SEGÍTHETSZ?

KAPCSOLAT

Aranyhaj Világa
Alapítvány

Fő célunk felhívni a figyelmet kislányunk egyik alapbetegségére a hypotóniára, tájékoztatni az érintett szülőket a fejlesztési lehetőségekről.

“Adunk, hogy kaphassunk” jelmondatunkhoz híven 2024-ben is Bori mellett még 6 kisgyerek fejlesztését támogatjuk. Segítsd munkánkat, megosztásokkal, hozzászólásokkal is, hogy jövőre újabb pályázatot írhassunk ki!

Üdvözlettel,

Laky Barbara
Elnök, Borika Anyukája
Oroszlány

Tamás Borika élete

Aranyhaj Világa<br />
Alapítvány

Kislányunk 2011.08.16-an született Tatabányán, természetes úton, de burokrepesztéssel és oxytocint s kapott, 7/9-es apgarral. A kórházból kikerülve még nem sejtettünk semmit. Anyukám kérte először, hogy jelezzem a védőnőnek és az orvosnak, hogy a lányunk állandóan jobbra elforditva tartja a fejét. Sajnos csak 4 hónaposan kezdődtek el, akkor már Budapesten, az érdemi kivizsgálások. Itt hamar megállapították, hogy kislányunk hypoton. Az orvos szűkszavúsága miatt, a neten kezdtem kutatni lányunk betegsége után (mi ez, mi várható, mennyit fejlődik majd stb.) de a Google-ban egy amerikai Hypotonia zenekaron kívül mást nem találtam 2011-ben, a betegségről abban az időben szinte még semmilyen információ sem volt. Szerencsére az akkori védőnönk hallomásból tudta, hogy Móron, tőlünk 30 km-re van egy Dévényes szakember, aki segíthet. Szakácsné Judithoz Bori 4 hónapos korától folyamatosan jártunk, már a családunk része lett. 2017-ben vallotta be, hogy Bori a legsúlyosabb esetei közé tartozott. Annyira plötty baba volt, mikor hozzá került 3,5 hónaposan, hogy csak a bőr tartotta össze.

Azóta számtalan fejlesztésen vagyunk túl:

  • HRG úszás két éven át
  • Yamamoto intézet fonalbeültetéses akupunktúra 2 éven át
  • Dévény torna
  • Thera Suit és komplex kezeles a solymári Borsó házban és a budapesti Apróka fejlesztőházban, egy hetes turnusokban, ez amióta megszületett az alapja a fejlődésének
  • Zalaegerszeg rehabilitáció, 2013-2016
  • Cseresznyes István talpmasszőr 2 éven át
  • Lovaglás 2016-2018 Kurdy Fanniéknál
  • Neurofeedback kezelés Tatabányán, Első lépések fejlesztőház

A fejlesztések egy része Oroszlányon van, volt, de sok esetben megyünk a mai napig is Budapestre.

Borika jelenleg (2024.január) a Benedek Elek fejlesztő iskolába jár. Sokat köszönhetünk az intézménynek és dolgozóinak, akik fejlesztik, s szeretik Borikát.

2013-ban addigi neurológusunk Felkai doktornő, Margit kórház, sajnos utunkra engedett, saját bevallása szerint nem tudott rajtunk tovább segíteni. Amit lehetett megtett, debreceni, pécsi kivizsgálásokra is elküldte Borit, mind negatív lett. Szerencsére egy kiváló szakemberhez kerültünk dr. Liptai Zoltánhoz a Szt. László kórházba, aki a mai napig próbálja kideríteni, hogy mi lehet Bori alapbetegsége.

Most, 12 évesen, már csak évente egyszer megyünk a doktorúrhoz.

Célunk az Alapítvány létrehozásával az volt, hogy az addigi terápiák folytatásához anyagi segítséget kérjünk, hogy Bori esetén keresztül felhívjuk mindenki figyelmét a sérült gyerekekre, problémáinkra, a hypotónia kezdeti jeleire, mert az időben elkezdett megfelelő fejlesztés sorsokról dönt és a másik alappillér az érzékenyítés…

Tajékoztatásképpen néhány fejlesztés ára, melyet sok esetben éveken át, havonta, hetente ki kell gazdálkodunk, hogy Borika tovább fejlődjön. Jelenleg 12 éves, kézen fogva vezetve tud pár 10 métert menni, kapaszkodva feláll, eseti jelleggel 1-2 percig egyedül áll, ritkán magától, kapaszkodás nélkül elindul. Sajnos nem beszél, de sajátos hangokkal + a nézésével kommunikál,  tanítjuk kanállal enni,  nem szoba tiszta, de egy gyönyörű tiszta lelkű, sokszor hisztis Hercegnő.

Fejlesztések költségei:

  • Dévény torna, 9 éven át volt, hetente Móron 3000Ft
  • talp masszázs Tatán 3500Ft havonta, 2 éven át
  • Yamamoto intézet 11-13.000Ft 2 havonta, 2 éven át
  • thera suit komplex kezelés a fejlesztőházakban annó és most: 100.000-230.000 Ft / hét, szállás nélkül (szállás jelenleg még plusz 120.000Ft)
  • úszás hetente: 2500 Ft volt stb. 2 éven át hordtam Tatabányára

Általánosságban elmondható, hogy 1 fejlesztés min 8.000 Ft/óra, de legtöbb helyen már 12.000 Ft az átlag.

Hosszú távú, konkrét tervek még kialakulóban vannak, addig is a cél Borika minél további fejlesztése, s minél inkább az önállóság irányába. Sajnos önálló/támogatott lakhatásra nem lesz lehetősége, idővel családi, majd intézményi ellátásra fog szorulni.

2014.12.04-en megtörtént az első csoda, megszületett az egészséges kisöccse Boldizsár, aki az első perctől kezdve rajong Boriért, pedig nem tudnak együtt sem beszélgetni, sem játszani. Érdek nélkül, önmagáért szereti Borit. 2017. december 7-én Bogika is úgy döntött, hogy nálunk akarja leélni az életét, öccse és mindannyiunk nagy örömére. Természetesen sok bizonytalanság volt bennünk a 9 hónap alatt, de mióta megszülettek a Tesók, kerekebb a világ.

Kiknek segítünk?

Mindig is fontos része volt az életünknek mások megsegítése. Én öt évig önkéntes voltam a győri állatmenhelyen, Boriék apukája pedig rendszeres véradó. Leginkább olyanokat támogatunk, akiket személyesen ismerünk, de vannak bárki számára elérhető, kizárólag fejlesztésre igénybe vehető pályázataink.

Első kiválasztottunk Zselyke volt 2017-ben. Alapítványunk 65.000 Ft-ot fizetett anno a Borsó háznak, 2018. Márciusában. Ez akkor még fedezte Zselyke egy hetes fejlesztését. Íme Zselyke története:

Ádám Zselyke élete

Egy átlagos komplikációmentes várandósságból született meg, Zselyke kislányunk Salgótarjánban 2016.06.21.-én.A kórházból hazatérve még nem sejtettünk semmit,abban a tudatban voltunk,hogy egészséges a mi kislányunk.De mi szülők ,hamarosan észrevettük ,hogy nem “stimmel” valami.Ami sem a helyi kórházban,sem a gyermekorvosnak,sem a védőnőnek fel nem tűnt.Ezt a mai napig nem értem ,hogy fordulhatott elő ,hogy egy ilyen mértékű hypotóniát csak úgy nem vesznek észre!Ekkor már eltelt 3,5hónap ,ezért kértem egy kivizsgálást,amely Budapesten a Bethesda gyermekkórházban ill.a Szent Margit fejlődés neurológiai osztályon megtörtént.Ahol megállapították ,hogy Zselyke generalizáltan hypotón.Ezt követően különböző vizsgálatok sora követte egymást.Azonban érdemi előre lépés nem történt ,diagnózisunk a mai napig sincs.Zselyke most 19 hónapos .A jelentős hypotónia miatt nagy az elmaradása minden téren,de legfőképpen a mozgásban a legnagyobb.Kislányunk a forgás szintjén van megrekedve,nem tud kúszni,mászni,ülni sem. Lakóhelyünkön a mozgás fejlesztést nem tudják biztosítani államilag finanszírozottan.És sajnos magán úton sem. Ez a legnagyobb problémánk jelenleg.Kislányunknak küzdünk azért ,hogy megkaphassa az élet fontosságú komplex fejlesztést.Egyenlőre kevés sikerrel. A facebookon lévő hypotón közösség tagja vagyok,követem ,és olyan hasonló szülőket kerestem ,akiknek a mi hozzánk leginkább hasonló a történetük,gyermekük állapota.Így találtam rá Laky Barbaráékra és kislányukra Borikára. Barbi meghallgatta történetünket ,és segítőkészen nyújtott hasznos információkat számunkra.Így beszélgetésünk során szóba került a Borsó ház is, és mivel ők már többször jártak ott Borikával , felajánlotta szíves támogatásukat.Amit nagy örömmel fogadtunk,hogy Zselyke kislányunk is részt vehessen ezen a terápián.Remélem hamarosan megvalósul és Zselyke részese lehet ennek!Köszönjük szépen Barbara! Zselyke szülei

Azóta több mint 30 gyermeknek segítettünk, 2024-ben már 3 millió forinttal járulunk hozzá más gyermekek gyógykezeléséhez.

2024-ben sajnos új támogatási szerződések kötésére nincs lehetőségünk, hiszen kislányunk fejlesztése az elsődleges, majd a harmadik nagy projekt az oroszlányi Benedek Eleknek szeretnénk adományozni egy kerekesszékes körforgót.

Hogyan segíthetsz?

  • Légy az Aranyhaj Egylet Angyala, havi rendszeres min. 2.000 Ft utalás vállalásával
  • Adj 5 Ft-ot Borinak, keresd gyűjtő bödöneinket
  • Tudsz egyszeri vagy rendszeres utalásokat indítani az alábbi bankszámlára:
    OTP 11740061-27221594
  • Évente többször tartunk kisebb nagyobb érzékenyítő rendezvényeket online és offline is, ahova szeretettel várunk!

Kövess minket a FB-on is, ahol bővebb felvilágosítást adunk a fentiekről, olvashatsz Bori és a többi hypoton gyermek fejlesztéseiről, mindennapjairól.

Borika édesanyja Laky Barbara: lakybarbara@gmail.com, +36 30 2276 445

Gyűjtéseink

Alapítványunk 2017 óta gyűjtötte a műanyag kupakokat.

2023-ban sajnos abba kellett hagynunk, de az utolsó évben még 3 terápiát tudtunk a kupakokból befolyt összegből fedezni. Ezt a kiesést azóta sem tudtuk pótolni! 

Borika fejlesztésére, Matyi barátunk ötlete alapján 2019-ben 5 ft-os gyűjtő Bödönkéket kezdtünk kihelyezni Oroszlányon és környékén. Jelenleg az 1% mellett ezek a bödönök jelentik a legnagyobb támogatást alapítványunknak.

Létezik az Aranyhaj Egylet Angyala cím, melynek viselője vállalja, hogy 1 éven át, havi 2.000Ft átutalásával támogatja Borikát.

Számlaszámunk : OTP 11740061-27221594. Köszönjük, hogy vagytok!!

Köszönjük, hogy továbbra is követitek kislányunk oldalát, az Aranyhaj világa Alapítványét a Facebookon is!
Nagy segítség számunkra az is, ha hírünket viszitek a nagyvilágban, ha részt vesztek játékainkon, rendezvényeinknek.

Jelenleg gyűjtünk:
  • kerekesszékes körforgóra Borika iskolájába, össz.költsége kb 3,3m Ft, melyből hiányzik még 2,3m Ft
  • Borika állandó fejlesztésre szorul, ennek éves költsége akár 3millió Ft is lehet
  • 6 kisgyerekkel van éves támogatói szerződésünk. Rendszeresen pályázatokat írunk ki, aminek keretein belül a családok átlagosan egy terápia teljes árát kapják támogatásba (ez jelenleg 230.000 Ft).

Összefoglaló az elmúlt évekről

Alapítványunkat 2017-ben azért jegyeztettük be, hogy hypotón, szellemileg is érintett kislányunk Tamás Bori fejlesztéseit biztosítsuk, megismertessük az embereket a hypotóniával s más gyerekek fejlesztését is támogassuk. Az első két évben főleg saját kislányunk fejlesztésére fordítottuk a hangsúlyt, emellett próbáltunk szervezni különböző eseményeket, játékokat, hogy közelebb hozzuk a sérült és az egészséges gyermekek világát.

Fogadjátok szeretettel az elmúlt évek rövid összefoglalóit!

2019-es összefoglaló

Amikor „Adunk, hogy kaphassunk” jelszavunkhoz híven, adni próbáltunk 2019-ben:
– Január végén rögtön egy családi délután megszervezésével indítottunk, májusban részt vettünk az oroszlányi Gyereknapon, ahol megint hála a Csiri-biri Játéktárnak sokféle játékkal szórakoztattuk a gyerekeket, illetve az egész országra kiterjedő labda (és plüss) gyűjtésünknek köszönhetően több mint 100 gyermek ajándék labdával térhetett haza. Ugyanebben a hónapban rajzpályázatot hirdettünk a CindyRose-al közösen: Anya és Én címmel. Júliusban megrendeztük a II. Jótékonysági, érzékenyítő családi napunkat, köszönjük az 501-es légió magyarországi helyőrségének, az Oroszlány Bears Amerikai futball csapatnak, a Többi résztvevőnek és az összes résztvevő kiállítónak, hogy eljöttek, valamint az OIH-nak, hogy a helyszínt biztosították
– Márciusban kupakgyűjtő versenyt szerveztünk, mellyel több mint 2tonna kupakot sikerült összegyűjteni, több 100 ember, család bevonásával 3 hónapon keresztül. 3 támogatónknak (Rhymetime.hu, Gresók, ÁGM) hála mi is tudtunk adni az első 3 helyezettnek, minőségi angol gyermekkönyveket, osztálynyi fagyit és egy 15.000Ft-os írószer utalványt
– Áprilisban ellátogattunk az egyik helyi középiskolába, a Szakmák Éjszakája elnevezésű programjukra. Jó élmény volt a gyerekekkel és a többi érdeklődővel találkozni, bemutatni Nekik Borikát, az alapítványt, válaszolni a kérdéseikre. – Télapó puttonyában elnevezéssel novemberben rajzpályázatot írtunk ki. A győri Spielplatz felajánlása volt 2 belépő jegy, melyet családunk pótolt ki további belépőkkel, hogy a nyertes az egész Családjával élvezhesse az ugribugrit. A két nyertes kisgyereknél összesen van 3 tesó, az ő belépőjegyüket családunk fizette. Reméljük, hogy jól szórakoztak, ugrabugráltak a gyerekek Győrben.
– Idén kétszer támogattuk az oroszlányi Rigó Ricsi Borsó házas gyógykezelését, 70.000+40.000Ft-al. Hajrá Ricsi, küzdj tovább!! Ő egy igazi küzdő típus, töretlen lelkesedéssel, komoly célokkal!! Remélem, hogy a Ti segítségetekkel jövőre is hozzá tudunk járulni az első önálló lépéseihez. Ricsi azóta önkéntesként segíti munkánkat, s nélkülözhetetlen!!
Emellett további kisgyermekek Borsó házas fejlesztését is támogattuk.
– Bartos Erika Őrangyal című könyve a szívünk csücske, hiszen az utolsó mesét mintha Boriról írta volna az Írónő. Több mint egy tucatot adományozott családunk belőle már iskoláknak, óvodáknak, könyvtáraknak. Ezzel is az érzékenyítést szeretnénk segíteni, hogy a sérült és az átlagos gyerekek minél közelebb kerülhessenek egymáshoz. Ezt is folytatjuk 2020-ban is.

Bori fejlődése:
Bori a Borsó házba 2019-ben 5 alkalommal jutott el: áprilisban, júniusban, júliusban, augusztusban, szeptemberben. Ezek a fejlesztések azt jelentik, hogy napi 4 órában 1-1 terapeuta csak Borival foglalkozik. Mivel Borinál a fejlődése leginkább a mozgás fejlesztéssel valósul meg, ezért napi 2 órában a Fruzsi vagy Lilla fejlesztette, kimondottan a mozgását, a maradék 2 órában pedig a buksiját próbálták a Lányok kezelésbe venni, illetve alternatív gyógymódokat (jóga, Bowen stb) is kipróbáltunk. A kezelés ára hetente 120.000Ft (2020-tól 130.000Ft)+ ha ott aludtunk a szállás 50-70.000Ft ha bejártunk, akkor az üzemanyag kb a fele, ebben az esetben napi 3 óra ingázással járt, ami pl nyáron nagyon megterhelő volt Borinak, hiszen egy ilyen intenzív héten nagyon sokat kellene pihenni is, hogy bírja a tempót illetve hogy minél több beépüljön az ott tanultakból. Ez az ingázással néha nehezen valósult meg. Ezeknek a kezeléseknek a hatása utólag is érvényesül, kb 6 hét mire beépülnek az ott tanultak.

2019-ben hogyan fejlődött Borika a kezeléseknek, sulinak, Élet háza Balázsnak, Dévénynek stb-nek hála:

Március végén Borival kézenfogva, Hugit tolva hazagyalogoltunk a szakrendelőtől. Ez Oroszlányon kb 800m, s 42percünkbe telt. Hatalmas élmény volt. Sokszor sajnáltam Borit, mert a szembe széllel is meg kellett küzdenie (Borinak minden testrésze, a lelke stb túlérzékeny, gyűlüli a szelet), de minden ilyen megszenvedett lépés kell ahhoz, hogy 2020-ban tovább folytassa az útját az önálló járás felé.

Májusi hír Lyankótól, Bori imádott Apukájától: Bori megtett pát lépést felé önállóan, kapaszkodás nélük, úgy hogy semmit sem fogott a kezében.
Októbertől kezdve többször is Bori odajött az asztalhoz mikor a Tesókkal rajzoltunk, felült a székére, s ceruzát vett a kezébe, s firkálgatni kezdett saját jókedvéből. Évekbe került mire a pedagógusok kitartó munkájának hála Bori megszerette a ceruzafogást. Október 24-én kb 4. alkalommal fordult elő, hogy Bori egyedül felállt, s kapaszkodás nélkül önerejéből és akaratából bement a szobájába, kb 3 métert megtéve egyedül.
Október 25. az áttörés napja. Bori megengedte az öccsének, hogy egyedül vezesse. Boldi énekelt neki közben, hiszen jól tudja, hogy az Bori varázsszere. Bori nagyon nehezen viseli, ha kibillen az egyensúlyából, ezért is hatalmas dolog ez.
Decemberre Bori egyre többször önállóan állt fel, pl ezzel jelezve, hogy jól lakott, befejezte a vacsorát.

2021-es összefoglaló

Borinál 2021-ben, 10 évesen is a járás gyakorlása volt a fő cél. Nyár közepére sikerült azt elérni, hogy Bori a lakáson belül egyedül is elindult, kapaszkodás nélkül, saját akaratából. Ez hatalmas dolog, azt jelzi, hogy egyre nagyobb az önbizalma, a járást illetően.

A kommunikációja sajnos nem változott, továbbra sem beszél, illetve segítség kell neki az öltözésben, evéshez stb.

Bori fejlesztése:

Bori az oroszlányi Benedek Elek EGYMI-be jár napközben, fejlesztő iskolába. Az állami fejlesztés célja, hogy minél önállóbb legyen Bori. Hálásak vagyunk az ott Dolgozóknak, hogy mindent megtesznek a gyerekekért. Az állami fejlesztést, segítségetekkel, 2021-ben is privát fejlesztésekkel tudtuk segíteni, kiegészíteni.

Az évet márciusban a solymári Borsóházban kezdte Bori egyhetes intenzív kezeléssel ( napi 4 óra torna). Ezt követően 10 héten át, heti 1x mentünk Solymárra, melynek célja az volt, hogy a gerincferdülése romlását minél jobban lelassítsuk. Sajnos nyárra be kellett látnunk, hogy a műtét elkerülhetetlen, így szeptemberben felkerestük Tunyogi doktort, aki kiírt rengeteg vizsgálatot Borinak (EKG, vérvétel, röntgen stb), s most január 11-én mentünk konzultációra a műtétet illetően a budapesti gerinccentrumba.

Intenzív kezelésre 2021-ben még 2x került sor, a kecskeméti Borsószem intenzív terápiás központban. Köszönjük Erzsi Mamának, hogy ezeken a heteken Bori mellett volt. Jó szívvel ajánljuk az újonnan nyílt kecskeméti központot, melyet egy érintett Anyuka üzemeltet, szívvel-lélekkel s nagy szaktudással. Hisszük, hogy sok kisgyereken fognak még ott is segíteni.

Áprilisban Bori újra hatalmas sétát tett kint: 1600 lépést tett meg, másfél óra alatt. Sokat próbálunk itthon és az utcán is sétálni Vele, egyelőre kézen fogva.

Az intenzív kezelések mellett hetente jártunk Borival, hónapokon át kezelésekre, fejlesztésekre Tatabányára, az Első lépések fejlesztő házba valamint neurofeedbackre.

Az iskolában kapott fejlesztés mellett ezek is nagyban hozzájárulnak ahhoz, hogy Bori mozgása lassan, de biztosan halad előre.

Ezek nagyon költséges fejlesztések, az intenzív hetek 145.000Ft-ba kerültek, míg az egyényi fejlesztések 6000Ft/óra díjtól indultak, ezért is nagyon hálásak vagyunk az 5 forintos és a kupakgyűjtésért, mellyel segítitek fedezni ezeket a költségeket Borinak és az alapítványunk által támogatott többi kisgyereknek.

Rendezvényeink, programjaink:

A 2020-as évhez hasonlóan, 2021-ben is az online térbe tettük át programjainkat, rendezvényeinket a Covid miatt, mely programok fő célja az érzékenyítés. Az egészséges gyerekeket szeretnénk megismertetni a mi világunkkal, játékos formában.

Februárban az Add a Mosolyod Farsangi játékunk érdekessége, hogy egy érintett kisfiú nyert.

Márciusban a tatai ViDd Többre alapítványnál vettem részt (Bori anyukája) Nő az anya mögött elnevezésű fotózáson, melyet egy országos vándorkiállítás követett. Célunk volt megmutatni, hogy mi sérült gyereket nevelő Anyukák is egyek vagyunk a sok közül, célokkal, tervekkel, karierrel stb.

Márciusban a Moss velünk Kampány keretein belül a tatabányai kórház dolgozóinak gyűjtöttünk mosószerre, sikeres volt a kezdeményezés, hiszen 36.000 Ft értékben vásároltunk mosószereket, öblítőket.

Áprilisban Óvodáknak hirdettünk versenyt, 25.000 Ft értékben papír írószer csomagot ajándékoztunk (1.helyezett Juniorka Alapítvány Óvoda Gomba csoport, 2. helyezett Gici Tagóvoda Mackó csoport 10.000Ft ajándékcsomag)

Áprilisban az Oroszlányi rádió vendégei voltunk, ahol az adó 1% gyűjtés fontosságáról esett szó. Nagyon köszönjük az önkormányzat és a helyi média segítségét is, hogy népszerűsítették az 1%-ot. Alapítványunkon keresztül még 1 kisgyereknek gyűjtöttek 1%-ot. A tavalyi összeget meghaladó, több mint 2 millió forintot kapott alapítványunk.

Májusban kitaláltuk, hogy 2021-ben is megrendezzük a gyereknapunkat, online, mely végül egy egész hónapon át tartott. Rengeteg program, s ajándék várt a velünk játszó kis Lurkókra.

Májusban ismét meghirdettük a Boriért dolgozom 2021-es kampányt. Ennek lényege, hogy aki teheti, egy napi bérét Borink fejlesztéseire ajánlotta fel.

Május elején elbúcsúztattuk önkéntesünket, Rigó Ricsit, akit Bodnár Petra követett. Hatalmas segítség volt Petra a gyereknapon, s az utána elindított licites csoportunkban is: Aranyhajjal a fejlesztések világában. Ennek a csoportnak hála 2021-ben sokkal több kigyereknek tudtunk segíteni. Összesen 16 kisgyereknek gyűjtöttünk fejlesztésre, több mint 5 millió forint gyűlt nekik össze, melyet fejlesztőházaknak utaltunk tovább.

Májusban pályázatot hirdettünk, melynek nyereménye 1 hetes solymári terápia volt.

Május közepén elkészült Borika kisfilmje, mellyel célunk az volt, hogy bemutassuk Bori életét, a fejlesztéseket.

Május 30-án részt vettünk offline is az Oroszlányi gyereknapon, ahol a környei Csiri-biri játéktár volt a segítségünkre, valamint Petra és középiskolás önkéntesek segítették munkánkat.

Május végén új könyvelőnk lett.

Június elején Pedagógusnapi pályázatot írtunk ki ismét.

Júniusban elkezdődött az Attila kávénak köszönhetően a használt olaj gyűjtése alapítványunk számára. Az ebből befolyt összeget a városunk szépítésére (pl szemétszedés stb) fordítjuk.

Júniusban ismét kiírtuk az Apák napi pályázatunkat és csatlakoztunk az országos Mosolytáska kezdeményezéshez.

Június 13-ra meghívást kaptunk az oroszlányi Wescast gyereknapra, ahol az anyagi támogatás mellett, nagy adag műanyag kupakot is kaptunk.

Júniusban Boriért dolgozom második felvonás

Június 30. Boriért futok 2.0, Borikának újra futókövetei lettek, jócskán bővült a Csapat tavalyhoz képest, akik vállalták, hogy egy hónap alatt 53km-t futnak le, s ezzel népszerűsítik alapítványunkat. A lefutott kilómétereket meg lehetett vásárolni, így azok is támogathatták Borit a futóköveteken keresztül, akik nem sportolnak.

Júliusban baráti összefogásnak hála, adományt vittünk Gicre, egy kis 400 fős településre

Augusztusban a Borsószem és az Aranyhaj világa alapítvány összefogásának köszönhetően 3 gyerek egyhetes terápiáját támogattuk: Kincső, Nolen és Ákos örülhetett a támogatásnak.

Augusztusban: Boriért dolgoztam 3. felvonás

Augusztus 20-i héten Bori élete első táborában vett részt, a licites csoportban több mint 140.000Ft gyűlt össze, mellyel a tábor megrendezését támogattuk.

Szeptemberben intézményi kupakgyűjtő versenyt hirdettünk, az őszi szünet végéig, több mint 1 tonna kupakot kaptunk (nyertes: Oroszlányi József Attila általános iskola és a Borbálai Óvoda)

Szeptember végén, Tunyogi és Körmendi doktor javaslatára Bori új fűzőt kapott, mely a 90 fokban elhajlott gerincét, és bordapúpját, kb 15 fokkal tudja javítani illetve a további romlást megakadályozza. Köszönjük Berninek és Zoltánnak a segítséget a fűző elkészítésében.

Október 1-én a Coshelp látogatott meg minket, ők mesehősöknek beöltözött önkéntesek, így itt járt nálunk Elza, Hófehérke és a Pókember. A gyerekek nagyon örültek nekik.

November 30-i héten volt Bori utolsó intenzív fejlesztése 2021-ben, az Apróka fejlesztőházban, a régi terapeuta, Fruzsi fogadta nagy szeretettel.

Kupakgyűjtés:

2021-ben közel 10 tonna kupakot tudtunk leadni, mely az adó 1 % mellett a legfontosabb hozzájárulás Bori fejlesztéseihez. Ez a hatalmas mennyiség annak köszönhető, hogy Fertődtől, Győrön, Nagyigmándon, Ácson, Budapesten át egészen Kaposvárig gyűjtik Borinak a kupakot, mondhatni szinte minden megyében egy-egy városban, faluban. Sokszor előfordul, hogy házhoz jön a kupak, pl Kaposvárról, ahol a kosárlabda csapat mellett cégek is gyűjtik a kupakot Borinak. Kiemelendő a kaposvári Fusetech Kft, mely átveszi, s tárolja a kupakot, míg Lyankó, Bori Apukája el tudja hozatni valamelyik fuvaros kollégájával Tatabányáig.

Borinak 2021-ben elkészült az 1. saját kupakgyűjtő szíve is, a nagyigmándi Móczár cukrászda tulajdonosának, Piroskának köszönhetően. Köszönjük az önzetlen adakozóknak és a készítőknek a kupakgyűjtőt.

Az összegyűlt kupak elszállítását Tinnyére évek óta 2 cég végzi, a Genezis Group és a KLP Truck kft, hálásan köszönjük Nekik is a segítséget. A kupakot 65Ft/kg áron átveszi tőlünk Tinnyén a Holofon zrt, majd bezúzzák, s műanyag alapanyag lesz belőle, így a kupakgyűjtéssel a környezetünket is óvjuk.

Köszönjük az iskolák és cégek Dolgozóinak, valamint a magánembereknek is országszerte a rengeteg segítséget, hogy a 10 tonna közelébe jutottunk, egy hatalmas összefogás eredménye.

2022-es összefoglaló

2022-ben is az Adunk, hogy kaphassunk jelszavunkhoz hűen, nem csak kértünk, hanem más kisgyerekeknek adtunk is, segítettük terápiájukat.

Amikor Aranyhaj segített másoknak:

– 2022 márciusban a gerincműtét miatt az áprilisra lefoglalt egy hetes intenzív hetünkre pályázatot hirdettünk meg, melyet Levi nyert meg, s fejlődött Bori helyett Solymáron

– 2022-ben támogatottuk Petit, akinek az oxygén terápiájának költségeihez járultunk hozzá Debrecenben.

– 2022 decemberében pályázatot írtunk ki, egyhetes kecskeméti terápiás intenzív hét volt a Borsószem fejlesztő központba a nyeremény. 10 család pályázott. Nagyon szoros volt a verseny, végül Rebeka és Családja örülhetett. Hamarosan Kecskeméten fejlődik a pici lány

2022-ben hogyan fejlődött Bori, mik történtek vele az elmúlt 1 évben:

Az év első negyed éve várakozással telt, vártuk a hívást a gerincközpontból, hogy mikor műtik Borit a 90 fokos gerincferdülése és a bordapúpja miatt.

Végül március 28-án megműtötték Borit az Országos Gerinccentrumban, növekedési rudakat ültettek be Neki a gerincéhez, melyeket évente utánaigazítani kell. Emiatt az áprilisra tervezett terápiánkra pályázatot írtunk ki.

Várhatóan a következő gerincműtét 2023. 1. negyedévében lesz, úgyhogy most megint várjuk a telefonhívást.

Év közben Borit a Benedek Elek iskolában fejlesztik lelkes szakemberek. Új osztályfőnökünk Dorina és Ildikó néni az asszisztens is nagyon szeretik Borit, mely érzés kölcsönös. 

Eljött hamarosan a nyár, s szuper lehetőségek adódtak, ahol Bori a nyári szünetet tölthette. Július elején részt vettünk újra a Napsugárkák táborban, ahol reggel 8-tól 16-ig vigyáztak Borira, fejlesztették, szeretgették. Köszönjük a VidD Többre Alapítványnak, és az Első lépések fejlesztő háznak, hogy újra megszervezték a tábort. A július első hetében lévő konduktív fejlesztési héten is részt vettünk, ekkor Bori reggel 8-tól 12-ig kapott fejlesztést az Első lépések fejlesztő házban Tatabányán. Nyáron emellett a táborozások mellett a győri Erzsi mami volt nagy segítségünkre, sokszor Nála nyaralt 1-2-3 gyerek. A nyár maradék részét pedig úgy osztottuk meg, hogy felváltva voltunk velük otthon, volt hogy otthonról dolgoztunk Lyankóval.

Augusztus elején is egy hetet a Borsóházban töltött Bori Solymáron. Lyankó és Boldizsár teljesítette 5 nap alatt a Balaton körbetekerést, majd ahogy hazaértek Lyankó kocsiba pattant s vitte Borit Solymárra. A kisassszony szépen fejlődött az egy hét alatt a Borsóházban.

Futókövetes akciónk lezárult 2022. augusztus 16-án, július 06-tól tartott, több mint 1 hónapon át futottak értünk futóköveteink. Összesen 1200km-t futottak le Boriért s hogy felhívják a figyelmet alapítványunkra, s segítségükkel 71.000Ft gyűlt össze. Lyankó is lefutotta az 55 kilómétert, Borit tolva, ezzel is bizonyítva, hogy sérült gyerekkel is lehet sportolni. Nyáron nálunk járt az M1 Esély magazin forgatócsoportja is, újabb kisfilm készült Borikáról a futókövetes kampányunk okán. A napokban kaptuk a jó hírt, hogy a tatabányai BD két munkatársának Gábornak és Bélának köszönhetően, akik Futókövet-önkénteseink voltak, a BD újra támogatja alapítványunkat.

Borival próbálunk teljes életet élni, sok helyre járunk, ahova lehet Őt is visszük magunkkal. Így 2022-ben is voltunk a Wescast gyereknapon, az  oroszlányi bányásznapon, Giro di Italia magyarországi szakaszain, s nyaralni is eljutottunk.

  1. augusztus 16-án Bori 11 éves lett!

Szeptemberben Bori megint részt vett Apukájával a 24órás oroszlányi váltófutáson, s Lyankó babakocsit tolva teljesítette Vele a 3 km-es távot.

2022-ben is sokan Borinak adták az adó 1%-ukat, köszönjük szépen!

Az oroszlányi Attila kávé gyűjti a fáradt olajat, s ezt leadva ők is Borit segítik.

Az Oroszlányi Tekergők bicikli turát szervezett Bori javára októberben, melyen 85.000Ft gyűlt össze.

November első hetét Bori ismét Solymáron töltötte a Borsóházban a mamával. Napi négy óra fejlesztést kapott. Hazatérve, 1 év után újra kezdtük a neurofeedback kezeléseket Tatabányán.

Novemberben Liptai Zoltán neurológus doktornál jártunk, vizsgálaton, s új pelenka feliratáson. Javaslatára januárban újra Pécsre megyünk, folytatódnak a genetikai vizsgálatok.

Kupakgyűjtés:

2023-ban összesen 7,5 tonna kupakot sikerült leadnunk. Több városban, megyében Borinak gyűjtik a kupakokat. Kiemelkedő támogatóink ebben az évben is a kaposvári Fusetech Kft, a tatabányai KLP Truck és Genezis Group kft. Utóbbiak a tárolásban és szállításban segítették alapítványunkat.

Adnád, hogy adhassunk és kaphassunk?

Neked 1 perc, míg beírod az 1%-ot, nekünk pedig az életünket mented meg vele!

Adószám: 18900314-1-11

Köszönjük, hogy támogatod Alapítványunkat!

Hálás szívvel,

Laky Barbara és a 3 gyermek: Boldizsár, Boglárka és Borika

Oroszlány

Vedd fel velünk a kapcsolatot!

Elérhetőségeink

Aranyhaj világa Alapítvány

Cím: 2840 Oroszlány Tópart u. 8. 4/4

E-mail: lakybarbara@gmail.com

www.aranyhajvilaga.hu

Adószám: 18900314111

1% gyűjtésére 2020-tól vagyunk jogosultak.

Számlaszámunk : OTP 11740061-27221594

IBAN: HU13 1174 0061 2722 1594 0000 0000

Keress minket a Facebookon is!

Copyright © 2024 – Aranyhaj világa Alapítvány